Pakowanie

Selektywne pakowanie przedmiotów

Pakowanie nie zawsze jest przyjemne. O ile, mając do spakowania górę prezentów to nie mamy powodów do stresu, jednak w momencie pakowania swoich rzeczy pojawia się w naszej głowie lista pytań: po co mi tyle rzeczy? Czy ja tego używam? Czy to mi się jeszcze przyda? W co ja to spakuję? Jak przeniosę, wniosę na drugie, trzecie, dziesiąte piętro? Przeprowadzka to stres. Przed każdym takim przedsięwzięciem musimy się dobrze przygotować. Pakując nasze sprzęty kuchenne oraz wszelkie jej elementy musimy przygotować przede wszystkim gazety kartony, folię bąbelkową i taśmę, mocną taśmę. Należy pamiętać o podstawowych zasadach, które uchronią nas przed stratami. Przede wszystkim musimy każdy szklany, czy tez kruchy element spakować osobno, zawinąć w folię bąbelkową, zakleić taśmą. Talerze zawsze trzeba ustawiać pionowo, nigdy na szklanki, czy też inne delikatne rzeczy.

Bardzo ważną rzeczą do zapamiętania jest to, aby gazetami wypełnić puste miejsca powstałe przy talerzach, gdyż uniemożliwi im to latanie po całym kartonie. Oprócz tego, podstawową zasadą pakowania jest ta, iż nigdy nie stawiamy ciężkich rzeczy na lżejszych, gdyż może się to skończyć katastrofą, czyli po prostu zniszczeniem naszych rzeczy. Nigdy nie można zapominać o podpisaniu kartonów z rzeczami szklanymi i kruchymi, najlepiej opisać taki karton ze wszystkich możliwych stron.

Oczywiście inne kartony, te z ubraniami, książkami czy po prostu drobiazgami również należy opisać, bo może się okazać, że aby znaleźć jakąś istotną dla nas, potrzebną w danej chwili rzecz, będziemy musieli otworzyć piętnaście pudełek, zanim w ogóle domyślimy się, gdzie to spakowaliśmy. Bardzo ważny jest plan działania, należy z góry określić, co z czym pakujemy, aby nie przeciążać kartonów i przede wszystkim dać radę wnieść to do nowego mieszkania.

Nigdy nie warto zaklejać w pudłach dokumentów, kluczy, czy też rzeczy, których za chwilę będziemy potrzebować, przysporzy nam to tylko więcej kłopotów. Pakując lustra musimy pamiętać o owinięciu go stretchem, folia bąbelkową i zaklejeniu taśmą.

Dodaj komentarz