Pakowanie

Żelazne zasady pakowania się w kartony

Odpowiednie przygotowanie się do przeprowadzki jest naszym zadaniem. Aspektów, o które trzeba zadbać jest wiele, między innymi dobre zabezpieczenie wszystkich przedmiotów przed uszkodzeniem. Chodzi tu nie tylko sprzęt, ale i nasze drobiazgi, takie jak książki czy inne. Pakując się trzeba pamiętać o wadze każdego przedmiotu. Nie chodzi tu o emocjonalną wartość, ale to, aby nie przeładowywać kartonów, gdyż mogą się rozerwać. Odpowiednie przygotowanie takiego kartonu uniemożliwi jego rozerwanie. Po pierwsze trzeba go dobrze skleić na spodzie, ponieważ źle wzięty do ręki karton pęknie w dłoniach, a zawartość ulegnie zniszczeniu.

Wkładając do kartonu szkło nie możemy pozwolić na to, by był luz między jednym, a drugim elementem. Ponadto bardzo ważne jest zadbanie o to, by kartony nie były po substancjach niewiadomego pochodzenia, oraz aby nie były przemoczone. Dobra taśma klejąca przyda się nie tylko do kartonów, ale i zabezpieczania drzwiczek szafek czy lodówki. Przed wyniesieniem lodówki trzeba ja umyć i osuszyć, a na pewno odłączyć od prądu odpowiednio wcześniej. Bardzo ważne zadanie spoczywa również na naszych barkach jeżeli chodzi o przeniesienie lodówki.

Mimo tego, że niektórzy producenci pozwalają na przetransportowanie lodówki poziomo to wciąż się tego nie zaleca jeśli nie jest konieczne. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby uniemożliwić naszej lodówce zepsucie się z tego powodu. Na różnych forach można przeczytać wiele przykładów sytuacji, gdy sprzęt nie wytrzymał transportu poziomo. Pretensję w takiej sytuacji można mieć tylko i wyłącznie do siebie.

Lodówkę, którą przewozi się poziomo można podłączyć do sieci dopiero po dobie, lecz generalnie lepiej jest przeczytać instrukcję obsługi. Oczywiście lodówki przewożone pionowo również muszą odstać swoje bez podłączania do prądu, jednak czas oczekiwania jest krótszy. Bardzo ważne jest zabezpieczenie w lodówce wszelkich ruchomych elementów. Mogą one się połamać w trakcie przeprowadzki, dlatego należy je niezwłocznie wyjąc. W przypadku lodówek z zamrażarkami pamiętajmy również o wyjęciu wszystkiego z zamrażarki, odmrożeniu jej i dokładnym umyciu. Szuflad nie trzeba koniecznie wyjmować, wystarczy zakleić drzwi przezroczystą taśmą.

Porady znalezione na http://www.planujacprzeprowadzke.pl/ z drobnym dodatkiem naszych własnych.

Dodaj komentarz