Przeprowadzka firmy

Harmonogram relokacji firm – podstawy

Przeprowadzka zawsze jest trudna. Nie wiem jak bardzo trzeba się starać, żeby wszystko poszło zgodnie z planem. Los czasami przygotowuje dla nas więcej niespodzianek niż byśmy chcieli. Tak samo jest z przeprowadzką do nowego domu, jak i ze zmianą miejsca działania przedsiębiorstwa.

Odpowiednie przygotowanie oczywiście może ograniczyć nasze problemy do minimum, ale trzeba w to włożyć naprawdę dużo wysiłku fizycznego i psychicznego. Każdą taką zmianę trzeba dokładnie przemyśleć dwa razy, wszystko zaplanować i uważać na to, aby nie pominąć żadnego szczegółu. Odpowiedzialność za przewożone rzeczy bierze na siebie ekipa przeprowadzkowa, ktoś jednak musi to wcześniej spakować, o ile tego również nie zlecimy firmie transportowej. Przed całym przedsięwzięciem warto jest poinformować swoich pracowników o planach na przyszły czas, o zmianie siedziby firmy oraz planach co do rozwoju lub innego działania w firmie. Pakowanie elementów biurowych można zlecić firmie, która w przeprowadzce pomaga, ale wcale nie trzeba.

Dzięki odpowiedniemu podejściu do pracownika możemy uzyskać od nich aprobatę i chęć spakowania swoich narzędzi. Bardzo ważne jest, aby dokumenty były zafoliowane i zapieczętowane, zwłaszcza te, które nie mogą wpaść w niepowołane ręce. Bardzo często o tym zapominamy, ale w zamieszaniu związanym z przeprowadzką bardzo łatwo można zgubić potrzebne nam rzeczy.

Planowanie przeprowadzki najlepiej rozpocząć dwa miesiące przed wyznaczonym dniem. Po zgłoszeniu do odpowiedniej firmy transportowej otrzymamy kosztorys i listę zadań do wykonania. Dzięki temu będziemy świadomi naszych wydatków i na pewno o niczym nie zapomnimy. Pracowników należy uzbroić nie tylko w cierpliwość, ale przede wszystkim w pozytywne nastawienie. Wiadomo, że nie każdemu spodoba się pomysł przeniesienia do nowego miejsca, zwłaszcza jeśli dojazd do pracy stanie się nagle problemem większej wagi. Analizując swoją sytuacje i podejmując decyzję o przeprowadzce w inne miejsce należy zastanowić się głęboko jak to zrobić, aby nie przysporzyć sobie problemów, wręcz przeciwnie, aby był to nowy lepszy start w przyszłość.

Dodaj komentarz