Przeprowadzka firmy

Jak rozplanować przenosiny do nowego miejsca pracy całej firmy?

Zmiana mieszkania w porównaniu do metamorfozy przedsiębiorstwa jest niewielkim problemem. Przynajmniej tak nam się wydaje. A jak jest naprawdę? W obu przypadkach jest to skomplikowane i nie można powiedzieć, że w którymś przypadku czy momencie jest łatwiej.

Do spakowania jest naprawdę wiele rzeczy, potrzeba do tego czasu, cierpliwości i chęci. Najważniejszym punktem, oprócz odpowiedniego spakowania się jest poinformowanie o tym pracowników. Najlepiej zrobić to na zebraniu wszystkich pracowników firmy, gdyż można rozwiać wszelkie wątpliwości kadry jednocześnie oraz przedstawić im swoją, pozytywna wizję całego przedsięwzięcia. Wiadomo, że nie każdy będzie miał do tego równie emocjonujące podejście, gdyż zmienią się godziny pracowników do pracy, trzeba będzie wstać wcześniej lub też zupełnie zmienić swój poranny plan działania. Nie spotka się to oczywiście z aprobatą pracowników. Do pakowania wszelkich firmowych narzędzi i urządzeń najlepiej wyznaczyć grupę ludzi, która będzie zarządzała całą akcją, która jest dosyć skomplikowana.

Nie łatwo więc może przyjść nam znalezienie do tego chętnej osoby, odpowiedzialność jest bardzo duża. Kontakt z firmą przeprowadzkową należy znaleźć już na dwa miesiące przed planowaną przeprowadzką, gdyż pozwoli to na określenie wszelkich kosztów oraz będzie można wcześniej zaplanować każdy, nawet najmniejszy krok. Po ustaleniu terminu przeprowadzki i określeniu zadań swoich pracowników, oraz wyznaczeniu odpowiedzialnych za to osób należy pójść krok dalej. Jeżeli nie zdecydowaliśmy się na pomoc profesjonalistów w pakowaniu warto by było poprosić pracowników, aby każdy z nich spakował swoje narzędzia pracy, można dzięki temu uniknąć zamieszania przy rozpakowywaniu. Podczas przeprowadzek bardzo ważnym krokiem jest zabezpieczenie dokumentów, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce. Należy pamiętać o zabezpieczeniu ich, czasami nawet przewozi się je w specjalnie zaplombowanych pojemnikach.

Demontażem mebli powinna zająć się profesjonalna ekipa przeprowadzkowa, ułatwi nam to o wiele pracę i zaoszczędzi stres. Kontrola nad całą przeprowadzką nie może być ani przez chwilę zmniejszona, chodzi tu przecież o ważne dokumenty i rzeczy. Jeśli wszystkie zadania wykonamy z należytą starannością na pewno uda się nam perfekcyjnie i bez żadnych problemów przeprowadzić do nowej siedziby, a tam chodzi już przecież tylko o odpowiedni start w przyszłość.

Dodaj komentarz