Przeprowadzka firmy

Przygotowanie się do relokacji biura firmy

Każdą zmianę należy trzy razy przemyśleć, później zaplanować i na koniec podzielić się wynikami z samym sobą i zatwierdzić lub odrzucić plan. Przede wszystkim bardzo ważne jest to, aby do pakowania się i przeprowadzki podejść bardzo poważnie.

Jest to duże przedsięwzięcie, nie tylko jeśli chodzi o zmianę miejsca zamieszkania, ale też siedziby firmy. W takim przypadku musimy przygotować się na nagłą zmianę funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa. Decyzję o tym trzeba dokładnie przemyśleć i zaplanować. Po pierwsze o takiej przeprowadzce muszą wiedzieć wszyscy pracownicy, by móc się do niej odpowiednio przygotować. Najlepiej, jeśli w dzień przeprowadzki jest dniem wolnym od pracy. Logiczne wydaje się to, że powiadomienie o tym pracowników musi odbyć się dużo wcześniej. Trzeba pamiętać o tym, że nie wszyscy pracownicy podejdą do tego z entuzjazmem, dlatego bardzo ważne jest przedstawienie sprawy w jasnym, korzystnym świetle.

Trzeba pamiętać, że każdy człowiek potrzebuje trochę czasu na oswojenie się z nową sytuacją, dlatego nie możemy tak po prostu z dnia na dzień zarządzićprzeprowadzki. Ponadto należy pamiętać o tym, że każdy pracownik ma już utarta swoja drogę do pracy i nie zawsze nowa lokalizacja pozwoli mu od razu na dotarcie do pracy bez problemów. Wiadomo, że czasami można trafić z nową lokalizacją w taki sposób, że większość na tym skorzysta, ale czy wszyscy- nie da się stwierdzić. Ogłaszanie takiej przeprowadzki najlepiej jest zaplanować na jakieś spotkanie z kierownictwem z pracownikami, utwierdzi to pracownika w przekonaniu, że jest to potrzebne, oraz, że pracodawca go szanuje, a nie nim pomiata. Najgorszą z możliwych możliwości jest przekazanie takiej wiadomości pocztą pantoflową i zostawienie pracownikom kilku godzin na spakowanie wszelkich firmowych rzeczy.

Dodaj komentarz