Przeprowadzka firmy

Relokacja przedsiębiorstwa krok po kroku

Przeprowadzka przedsiębiorstwa jest to bardzo odpowiedzialna decyzja. Zmiana siedziby firmy jest dużą szansa dla jej rozwoju, ale też ogromnym wydarzeniem dla wszystkich pracowników. Przede wszystkim mowa tu o tych dojeżdżających do pracy, którym teraz czas dojazdu może się wydłużyć. Pracowników trzeba przygotować do swojej decyzji o zmianie lokalizacji firmy.

Najlepiej zrobić to odpowiednio wcześniej, zbierając wszystkich w jednym miejscu. Najgorszy przypadek, w jakim można dowiedzieć się o takiej przeprowadzce to plotki w pracy. Do przeprowadzki przedsiębiorstwa trzeba zatrudnić ekipę, która się tym zajmie. Najlepiej jest zgłosić się do nich dwa miesiące przed planowanym przewożeniem rzeczy, aby można było wykonać kosztorys i przedyskutować wszelkie interesujące nas kwestie. Bardzo ważne jest wyznaczenie w firmie osób odpowiedzialnych za pakowanie poszczególnych działów. Niewykluczone, że pracownicy poproszeni o spakowanie swoich stanowisk i narzędzi pracy zrobią to. Przeprowadzkę najlepiej jest planować na dzień wolny od pracy, taki jak na przykład sobota. Wiadomo, jak wielki chaos powstanie przy takiej przeprowadzce, jednak trzeba sobie z tym poradzić.

Dokumenty, zwłaszcza takie, które nie mogą wpaść w niepowołane ręce trzeba odpowiednio zabezpieczyć i przewozić w zaplombowanych skrzyniach. Niestety taka przeprowadzka ponosi za sobą wiele kosztów, lecz nijak ma się to do przyszłego stanu działalności. Najtrudniej jest przekonać pracowników, że nasza decyzja jest słuszna. Przed przeprowadzką trzeba trzy razy zastanowić się nad tym komu powierzamy nasze rzeczy. Oprócz tego element, o którym nie wolno nam zapomnieć to oczywiście spakowanie mebli i zrobienie przeglądu starych maszyn, które być może nie przetrwają podróży do nowej siedziby.

Jest to odpowiedni moment na oddanie ich do utylizacji. Do tego również najlepiej jest wyznaczyć pracowników odpowiedzialnych za sprzęt. Składanie mebli zostawmy ekipie transportowej, tak samo jak rozkładanie. Nie zmienia to jednak faktu, że w przeprowadzkę naszej działalności warto jest zaangażować wszystkich pracowników.

Dodaj komentarz