Przeprowadzka firmy

Zasady przygotowania się do przeprowadzenia biura do nowego miejsca

Przeprowadzka firmowa jest związana z takim samym stresem jak zmiana mieszkania. Pracowników, którzy mają pomagać w przeprowadzce należy przygotować dużo wcześniej na to, że będzie taka potrzeba. Najlepiej by było, jeśli osobiście poinformowalibyśmy wszystkich o tym, że zaistniała taka potrzeba.

Trzeba przede wszystkim przekazać to jako dobrą nowinę i zachęcić swoich pracowników, przekonać ich, że to dobra decyzja. Wiadomo, że nie każdy się z nią zgodzi, bo nie będą mu pasowały dojazdy czy też inne rzeczy, ale najważniejsze jest przecież dobro firmy. Planowanie przeprowadzki trzeba rozpocząć na długo przed samym faktem, gdyż trzeba dokładnie zaplanować przewóz wszystkich rzeczy, oraz przygotować nowe biura. Warto pomyśleć o wykorzystaniu do tego wolnego dnia, kiedy normalnie biuro nie pracuje.

Pakując wszelkie biurowe narzędzia pamiętajmy o zabezpieczeniu ich folią bąbelkową, zwłaszcza jeśli chodzi o części sprzętu, które są najbardziej wrażliwe na uszkodzenia. Pracowników, którzy są odpowiedzialni zapakowanie sprzętu należy zaopatrzyć w folię bąbelkową, stretch i taśmę klejąca. Oprócz tego przyda się odrobina cierpliwości i mile słowo, w końcu pakowanie nie jest najprzyjemniejszą czynnością. Organizacja całej przeprowadzki to również nie lada wyzwanie. Najlepiej wyznaczyć do tego grupę osób, podzielić zadania. Przed przeprowadzką trzeba już zaplanować rozplanowanie nowej siedziby firmy, łącznie ze stanowiskami pracowników, urządzeniami biurowymi, magazynami i wszelkimi innymi pomieszczeniami, jakie tylko chcemy mieć w nowym biurze.

Przy przeprowadzkach bardzo często wiele sprzętów zostaje wyrzuconych, czy też zutylizowanych, to również trzeba zaplanować wcześniej, aby nie wnosić starej kserokopiarki wielkości szafy na czwarte piętro, a potem znosić ją z powrotem, bo jest zepsuta i bezużyteczna. W ferworze przeprowadzki nie można zapomnieć o ekipie transportowej, z którą najlepiej jest się skontaktować minimum na dwa miesiące przed planowaną przeprowadzką. Pozwoli to na wcześniejsze ustalenie kosztów, po wcześniejszych oględzinach. Usługa przeprowadzkowa nie jest tania, ale warto z niej skorzystać, aby ułatwić sobie ten stresujący moment jeszcze bardziej.

Dodaj komentarz