Przeprowadzka mieszkania

Jak ograniczyć stres przy przeprowadzaniu się?

Stres związany z przeprowadzką możemy ograniczyć do minimum. Wystarczy dobrze się do tego przygotować i nie podejmować pochopnych decyzji. Pakowanie się najlepiej rozpocząć minimum dwa tygodnie przed planowana wyprowadzką. Należy przede wszystkim zadbać o prawidłowe zabezpieczenie każdej rzeczy osobno. Pakując na przykład książki musimy zwrócić szczególną uwagę na wiele czynników. Po pierwsze, trzeba się zdecydować czy pakujemy je do kartonów, czy też do toreb, czy reklamówek. Decydując się na kartony musimy wiedzieć, że książki nie są lekkie, dlatego nie warto wkładać ich dużo do jednego pudełka, najwygodniej więc wziąć mniejsze pudełko na ciężkie książki.

Nie możemy zapomnieć przecież o tym, że ktoś te książki musi wynieść z naszego starego mieszkania i zanieść do nowego. Na początek warto jednak najpierw zakleić spód kartonu, aby nic z niego nie wypadło pod wpływem nacisku ciężaru książek. Nie zapominajmy również o podpisaniu kartonu. Umożliwi to później wniesienie go od razu do odpowiedniego pomieszczenia i ograniczymy możliwość odnalezienia pełnego kartonu książek na środku kuchni. Ponadto będzie wiadomo od razu, że jest ciężki, oraz, że w środku nie ma szkła. Jest to istotne, gdyż wiadomo, że kartony ze szkłem trzeba przewozić delikatniej, co wcale nie oznacza, że tych z książkami nie trzeba. Najlepiej by było, aby w kartonie z książkami nie znalazło się nic, co może się stłuc.

Po zapakowaniu całego kartonu książkami musimy go również zakleić. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby żaden bok kartonu nie był za bardzo wypchany, gdyż może to doprowadzić do przerwania pudełka i uszkodzenia zawartości. Podpisany, oklejony, dobrze zapakowany karton na pewno dotrwa do końca przeprowadzki i zredukuje możliwość naruszenia naszego pakunku.

Dodaj komentarz