Przeprowadzka mieszkania

Jak zorganizować sobie czas na przeprowadzenie się do nowego domu?

Najlepszym czasem na przeprowadzkę jest dzień wolny. Czasami oczywiście nie możemy pozwolić sobie na wzięcie urlopu lub też nie będziemy w stanie przeprowadzić się w jeden dzień, gdyż okaże się za krótki. Do przeprowadzki zawsze przyda się wiele rąk i nóg, nie tylko jeśli chodzi o pakowanie. Tutaj z kolei powinno robić się to samemu.

Najważniejszym elementem całej przeprowadzki jest pojazd, którym mamy zamiar przewozić rzeczy. Mając do dyspozycji mały samochód powinniśmy zatrudnić ekipę transportową z większym, a co za tym idzie o wiele wygodniejszym dostawczym samochodem. O ile przy przewożeniu kartonów z ubraniami lub innymi rzeczami nie jest to wymagane, to mając do przewiezienia lodówkę czy też pianino powinniśmy się nad tym głębiej zastanowić. Najgorszym elementem całego przedsięwzięcia jest oczywiście zniesienie tego do pojazdu, a potem wniesienie do domu.

Aby ułatwić sobie pracę warto podpisać kartony, określić co gdzie się znajduje. Pozwoli to nam na zaniesienie odpowiedniego kartonu do danego pomieszczenia bez otwierania go. Do przeprowadzki dobrze jest zaprosić znajomych, którzy pomogą najlepiej, a ich pomoc da się wynagrodzić inaczej niż firmie transportowej. Nie zawsze oczywiście jest to możliwe, ale jeśli jest nie warto zostawiać siebie z tym samego. Pakowanie ciężkich rzeczy, takich jak książki musimy przeprowadzić z wielka rozwagą i ostrożnością.

Przepakowane kartony pękają, a zawartość wypadając na chodnik lub klatkę schodową niszczy się. Aby wszystko dojechało do naszego nowego domu w nienaruszonym stanie powinniśmy zadbać o to, by kartony były mocne, posklejane taśmą i nie przeładowane. Nie zapominajmy o tym, że ktoś musi je wnieść do domu, a jeśli będą zbyt ciężkie będzie to utrudnione.

Dodaj komentarz