przeprowadzki międzynarodowe

Kartony do przeprowadzki międzynarodowej – jak je załatwić?

Kartony do przeprowadzki

Kiedy szykujemy się do międzynarodowej wyprowadzki, a więc zabieramy nasz dobytek do innego kraju, zawsze w trakcie pakowania najważniejsze będą kartony. Dochodzą do tego różnego rodzaju taśmy klejące, folie bąbelkowe i trochę makulatury do upychania wolnych przestrzeni w pudłach. O ile z tymi ostatnimi rzeczami nie będzie większego problemu tak z kartonami już na pewno tak. Są one niezwykle istotne i o ile do spakowania drobnych, lekkich rzeczy, możemy z powodzeniem wykorzystać używane kartony, tak do bardziej ciężkich, a także i wartościowych, powinno się używać nowych pudeł, najlepiej bardzo grubych. Jak można je załatwić?

Pudełka do przeprowadzki międzynarodowej

Ekonomiczna wersja kartonów

Po pierwsze więc w tym wypadku podstawą są oczywiście sklepy. Możemy udać się do sklepu osiedlowego, jednak tam pewnie nie uda nam się załatwić zbyt wiele używanych kartonów. Lepiej objechać więc parę okolicznych marketów czy hipermarketów. Szukamy na hali pracownika i pytamy się czy nie mają pustych kartonów. W takich sklepach kartony niszczy się często w masowych ilościach. Jeśli na daną chwilę nie ma ich zbyt dużo to na pewno sytuacja zmieni się po większej dostawie towaru. Można zapytać kiedy będzie taka dostawa i ewentualnie nawet poprosić o odłożenie kartonów, aby później po nie przyjechać. Większość sklepów nie robi absolutnie żadnych problemów z wydawaniem pustych kartonów, które i tak w takich firmach trafiają do kompaktorów i są prasowane. Warto tutaj pamiętać, że zdecydowanie najlepsze są pudła po wszelkich napojach i alkoholach. To dlatego, że są naprawdę bardzo wytrzymałe.

Samodzielny zakup kartonów

Kartony do przeprowadzki międzynarodowej możemy także po prostu kupić na własną rękę, a więc załatwić sobie nowe. Te będą bardzo potrzebne do transportu takich rzeczy jak chociażby porcelana czy szkło. Najprostszym sposobem jest zakup przez Internet. Jest wiele firm mających w ofercie specjalne kartony do przeprowadzek, czyli pudła zbudowane aż z 5 warstw tektury są to zazwyczaj firmy realizujące przeprowadzki międzynarodowe i zagraniczne. Średnia cena jednego takiego pudła to około 5zł, ale zawsze dużo taniej wychodzi kiedy kupuje się zestawy po 10 czy 20 sztuk. Kartony zazwyczaj można oczywiście także kupić w firmach, które zajmują się przeprowadzkami międzynarodowymi, i nie tylko.

Przeprowadzki międzynarodowe – jaką firmę wybrać

Jeśli zależy nam by nasza przeprowadzka przebiegła bez najmniejszych zakłóceń bez wątpienia powinniśmy wybrać firmę Fortis przeprowadzki międzynarodowe, specjaliści zatrudnieni w tej firmie posiadają wieloletnie doświadczenie które pomoże wam i waszym bliskim przewieźć towar na bardzo dużą odległość. Bez względu na to gdzie chcesz przewieźć swoje mienie możesz być spokojny jeśli powierzysz jej firmie Fortis przeprowadzki międzynarodowe będzie w dobrych rękach.

Dodaj komentarz