Transport

Jak znosić lodówkę po schodach?

Znoszenie lodówki z piętra nie należy do najprzyjemniejszych części przeprowadzki. Dzieje się tak, ponieważ jest ona ciężka i duża, przez co trudno nią manewrować. Aby nie narazić się na straty, zminimalizować koszty trzeba odpowiednio nasz sprzęt zabezpieczyć. Chodzi tu głównie o wyczyszczenie lodówki, zaklejenie drzwi, wyjęcie ze środka wszelkich ruchomych elementów i odłączenie jej w dobrym momencie z sieci, a także podłączenie z powrotem. Zanim rozpoczniemy znoszenie naszej lodówki do samochodu transportowego należy dwa razy sprawdzić, czy aby na pewno półki zostały wyjęte, drzwi są zaklejone, a lodówka została wyłączona odpowiednio wcześniej. Mimo wszystko, aby znieść taki sprzęt na dół wystarczy dwóch mężczyzn. Jeżeli chodzi o to, w jaki sposób ją znieść, odpowiedź jest prosta, drzwiami do przodu, skraplaczem do tyłu.

Najłatwiej jest znosić ją pod kątem siedemdziesięciu pięciu stopni, czyli opierając jej ciężar na pierwszym tragarzu, w momencie kiedy drugi stara się utrzymać ją pod tym kątem. Nie należy się tu sugerować tym, że jeden z niosących będzie miał ciężej od drugiego, tutaj najważniejsze jest dobro lodówki, której nie można upuścić, ani znieść w inny sposób. Zatrudniając firmę transportową do przewiezienia tak dużego gabarytu możemy być spokojni o to, kto ją zniesie i wniesie.

Ludzie, pracujący w takich firmach są zdecydowanie przygotowani do tego, oraz profesjonalni w tym co robią. Przeszli odpowiednie przygotowanie, aby teraz móc pomagać osobom, które nie radzą sobie z przeprowadzką sami.

Dodaj komentarz