Transport

Koszt transportu

Usługa przewozowa to oferta firm świadczących usługi transportowe, oraz firm przeprowadzkowych. Zlecenie usługi transportu jest banalnie prostą czynnością.  Jeden telefon, kontakt milowy, ustalenie szczegółów realizacji zlecenia i w stosownym terminie samochód firmy transportowej może podjeżdżać pod wskazany przez nas adres. Zawsze jednak taka usługa wiąże się z kosztami.

Koszt transportu z czego się składa?

Koszty transportu to przede wszystkim, ale nie tylko stawka za kilometr przejazdu, choć to koszt z reguły największy i mający bardzo duże znaczenie. Ustalając warunki transportu, należy oczywiście od razu poznać ten koszt, upewniając się czy jest to koszt liczony w jedną stronę przejazdu, czy w obie. Niektóre firmy transportowe podają niskie stawki za kilometr przejazdu, dopowiadając później, że dotyczą przejazdu tylko w jedną stronę. Oczywiście takie oferty nie są warte jakiejkolwiek uwagi, w przeliczeniu, ogólnym podsumowaniu bowiem kosztują o wiele więcej niż droższe z pozoru stawki przejazdu liczone tylko w jedną stronę, bez uwzględniania kosztów powrotu.

Koszt transportu

Sprawdźmy ilość kilometrów.

Zlecając zlecenie transportu, sprawdźmy, jaka ilość kilometrów dzieli punkty odbioru i dostawy towaru. Oczywiście rozliczenie nastąpi według wskazań licznika samochodu transportowego, trzeba jednak mieć orientacje, co do ilości kilometrów.

Upewnijmy się odnośnie innych kosztów transportu.

Stawka za kilometr przejazdu samochodu transportowego, nie musi być jedynym kosztem transportu. Zlecając transport, należy wiedzieć również, czy nie występują inne koszty. Jednym z ważniejszych jest koszt postoju samochodu. Takie koszty mogą się pojawić, postój także. Oczekiwanie na załadunek pojazdu, oczekiwanie na rozładunek to tylko przykłady sytuacji, przy których tak może być.

Upewnienie się, co do wszystkich kosztów transportu to ważna sprawa. Wiedza na temat kosztów pozwali nam przyjąć warunki firmy transportowej lub szukać innej firmy oferującej tą samą usługę, ale taniej.

 

One thought on “Koszt transportu

Dodaj komentarz