Transport

Przewożenie lodówki ciężarówkami: jak przygotować ją do transportu?

Przewożenie lodówki do nowego domu jest czynnością trudną. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, że lodówka musi być przewożona w pionie. Niektórzy producenci piszą, że w poziomie również, ale istnieje przekonanie, że ulegnie ona uszkodzeniu. Wszystko zależy więc od nas. Nie każdy ma możliwość przewiezienia jej w pionie. Bardzo często zabieramy się za to samochodami osobowymi lub też przyczepkami, gdzie nie ma możliwości zrobienia tego inaczej, jak w poziomie. Bardzo ważne jest zachowanie kilku zasad przy przewożeniu lodówek. Pierwsza z nich to taka, że przewożony sprzęt musi być czysty, pozbawiony półek, oraz odpowiednio zabezpieczony.

Wiadomo, że najlepiej jest przewozić tego typu sprzęt w oryginalnych opakowaniach, ale czasami jest to wręcz niemożliwe do zrobienia, zwłaszcza w przypadku lodówki. Wyjęcie półek i szuflad nie pozwoli na zdemolowanie wnętrza naszej lodówki. Ponadto będziemy mogli te elementy zabezpieczyć osobno. Nieumyta lodówka, którą przewozimy ma przykry zapach. Podstawowe założenia jakie są tu do spełnienia są bardzo istotne. Przygotowanie lodówki do transportu zawsze musi odbyć się na kilka godzin wcześniej. Wtedy to trzeba odłączyć ją od prądu, nawet na cztery godziny przed planowanym ruszaniem jej z miejsca.

Ponadto trzeba ją opróżnić, nie tylko lodówkę, ale i zamrażarkę oraz usunąć z niej cały lód. Zamrażarka z lodem jest nie tylko bardzo ciężka, ale ten z kolei się rozpuszcza, kapie, utrudniłoby to bardzo przeprowadzkę i przewożenie innych rzeczy. Drzwi lodówki trzeba zawsze zakleić przezroczystą taśmą, szara może zostawić niechciane ślady. Jeżeli już przewieziemy ją bezpiecznie i wniesiemy do naszego nowego mieszkania powinniśmy odczekać kolejne cztery godziny przed włączeniem jej do sieci. Niektórzy producenci piszą o dwóch godzinach, jednak jest to odrobinę ryzykowne.

Dodaj komentarz