Transport

Przewożenie sprzętu AGD podczas relokacji mieszkania

Pakowanie się na wakacje jest przyjemne, a jak jest z przeprowadzkami? Jak się przygotować do przeprowadzki, aby niczego nie zapomnieć, żeby nie mieć problemów, ograniczyć straty i swój stres? Jeżeli nie jest dla nas istotne ile będzie kosztowała nas przeprowadzka wystarczy zatrudnić ekipę transportową, która zajmie się zarówno pakowaniem, jak i przewożeniem, a na końcu wniesieniem rzeczy do domu. Pomagają oni nie tylko w sytuacjach, gdy do przewiezienia są duże gabaryty, mimo tego, że zawsze znajdzie się coś, z czym bez pomocy innych sobie nie poradzimy. Przede wszystkim mowa tu o przewożeniu lodówki, pralki, czy też innego większego sprzętu domowego. Jak wiadomo, lodówkę można przewozić pionowo lub poziomo. W zależności od tego jak mamy możliwość. W obu przypadkach jednak trzeba zadbać o nią trochę inaczej.

To, co jest wspólne, to odmrożenie lodówki i zamrażarki, umycie jej, aby nie przenosić specyficznego zapachu, oraz zabezpieczenie przed otwarciem. W obu przypadkach trzeba ją odłączyć od zasilania na kilka godzin przed przeprowadzką. Różnica polega na tym, że lodówka przewożona w pozycji poziomej musi postać dłużej bez podłączenia do sieci. Oznacza to, że nie będziemy mogli z niej korzystać minimum przez dobę. Jest to bardzo istotne, gdyż wcześniejsze podłączenie jej do prądu może spowodować zepsucie się najważniejszej części lodówki, a to oznacza znoszenie jej na dół, oraz oddanie do utylizacji, gdyż naprawa kosztuje mniej więcej tyle co cała lodówka. Bardzo ważne jest więc dbanie o to, by była odpowiednio zabezpieczona, nikt nie chce przecież za każdym razem kupować nowej lodówki.

Firmy transportowe oferują profesjonalną pomoc w przeprowadzkach , działają nie tylko jako pomocnicy, ale i fachowcy, którzy doradzą w każdej niewiadomej dla nas sytuacji. Warto skorzystać z pomocy kogoś, kto przeprowadzkami zajmuje się od wielu lat i wie o nich wszystko. Taka osoba pomoże nie tylko w przygotowaniu lodówki do transportu, ale też pokieruje działaniami w taki sposób, aby nie stresować się przeprowadzką, ale czekać na wniesienie wszystkiego do niego i urządzenie się. Trafiając na dobrą, zgraną ekipę możemy pozwolić sobie na więcej luzu, gdyż to oni się tym zajmą, a my tylko zapłacimy. Czasami warto jest zapłacić za usługę więcej, a mieć święty spokój niż samemu się tym zajmować i tracić siły.

Dodaj komentarz