Transport

Transport lodówek – jak przygotować sprzęt AGD do przeprowadzki?

Transport lodówki nie jest prosty. Istnieje przekonanie, że można przewozić ją tylko i wyłącznie w pozycji pionowej. Nie do końca jest to prawda. Czasami nie chcemy angażować w naszą przeprowadzkę firmy transportowej oraz osób trzecich, dlatego decydujemy się przewieźć meble sami. W przypadku lodówki, owszem, jest to możliwe na leżąco. Wiadomo, że przewożenie jej w pozycji pionowej jest o wiele bardziej bezpieczne, jednak nie zawsze mamy taką możliwość.

Najlepiej jest lodówkę wyłączyć na dzień przed planowanym przewożeniem jej. Musi być odmrożona i najlepiej, gdybyśmy ją również umyli. Aby nie uszkodzić jej w środku należy również powyjmować wszelkie szuflady i półki, skleić je i przewozić oddzielnie. Jeśli nie umyjemy lodówki może się pojawić z niej nieprzyjemny zapach. Lodówkę trzeba oczywiście zakleić. Nigdy nie można używać do tego szarej taśmy, gdyż zostawia widoczne ślady, o czym przekonał się kolega prowadzący bloga. Przenoszenie tego ogromnego sprzętu nie musi być wcale trudne. Trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, za którą część lodówki możemy złapać, bo oczywiście niektóre z nich mogą ulec zniszczeniu. Prościej będzie się przenosiło lodówkę, która ma zaklejone drzwi. Uniemożliwi to ich otwarcie oraz ułatwi wniesienie elementu nawet na najwyższe piętro.

Lodówkę, którą wnosimy lub znosimy po schodach należy trzymać w pozycji prawie pionowej. Dzięki temu będzie nam o wiele wygodniej i będziemy pewni, że nic się jej nie stanie. Nawet w przypadku dużych lodówek wystarczą do tego dwie osoby. Pakując do samochodu naszą lodówkę musimy ją dobrze przymocować do boku, aby nie przewróciła się w czasie jazdy. Po wniesieniu jej do domu nie wolno od razu podłączać urządzenia do prądu. W zależności od tego, czy była przewożona w pozycji poziomej lub pionowej musimy dać jej postać nawet dobę, wszystko zależy od jej przewożenia i wnoszenia na piętro.

Do przewożenia lodówki najlepiej jest wynająć ekipę przeprowadzkową, która na pewno ma duże doświadczenie we wnoszeniu wszelkich wielkich gabarytów na poszczególne piętra. Daje nam to gwarancję, że wniesiony sprzęt będzie działał właściwie, oraz, że nie zostanie uszkodzony podczas przeprowadzki.

Dodaj komentarz