Transport

Transport pianina, a firma zajmująca się przeprowadzkami

Firmy świadczące usługi w zakresie przeprowadzek bardzo często gwarantują przewiezienie z naszych domów wszystkiego co tylko posiadamy. Niestety jednak czasem posiadamy rzeczy, które wymagają naprawdę specjalnej troski. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o bardzo kruche kryształy, rodzinne zastawy czy na przykład dzieła sztuki. Te można skrupulatnie zapakować  i nawet przewieźć je w nowe miejsce zamieszkania na własną rękę, aby mieć pewność, że cenny rzeczom nie stanie się nic złego. Zupełnie inaczej wygląda jednak sytuacja w przypadku pianina czy fortepianu. Są to często niezwykle wartościowe instrumenty i do tego bardzo delikatne. Nawet lekkie uszkodzenie może doprowadzić do diametralnej zmiany barwy dźwięku lub nawet do trwałego uszkodzenia urządzenia, którego naprawa może kosztować majątek. W takim wypadku najlepiej powierzyć zadanie przewiezienia tego instrumentu specjalistom. Jak jednak powinna być przygotowana firma transportowa do wynoszenia i przewożenia pianina, aby go nie uszkodzić?

Ciężar to duży problem

Przede wszystkim w grę wchodzi ogromny ciężar. W zależności od tego z jakiego materiału jest wykonane pianino i fortepian, oraz jakich jest gabarytów, to waga może liczyć sobie nawet kilkaset kilogramów. Firma transportowa powinna więc dysponować ekipą rosłych ludzi, którzy nie upuszczą przypadkowo naszego cennego instrumentu z racji braku siły. Można się z tego śmiać, ale siła w rękach tych ludzi jest tutaj bezcenna i nie raz może uratować nasze pianino.

Realizacja transportu pianina

Wyposażenie firmy transportowej

Druga kwestia to samo wyposażenie jakie powinna mieć firma transportowa. Na typowym wyposażeniu znajdziemy różnego rodzaju folie ochronne, wózki widłowe, taśmy zabezpieczające i oczywiście pudła kartonowe. W przypadku transportu pianina potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Warto się o niego dopytać, gdyż jego brak może świadczyć o nieprofesjonalności firmy, która oferuje transport pianina. Na wyposażeniu takiej firmy powinny znaleźć się:

  • wózki transportowe
  • specjalne sanki
  • pasy transportowe
  • dużo grubego filcu i folii

Wózek transportowy to specjalna platforma dzięki której łatwo przenosić pianino z miejsca na miejsce po równej powierzchni. Należy bowiem pamiętać, że pianino powinno być noszone w poziomie. Z kolei sanki, specjalnie dopasowane do fortepianów, to urządzenia służące do ułatwienia transportu tego cennego instrumentu po schodach. Podkłada się je pod kółka pianina. Pasy transportowe ułatwiają przenoszenie pianina w ciasnych i krętych miejscach, a filc oraz folia służą do zabezpieczenia politury instrumentu przed zadrapaniami i obiciami.

Doświadczenie również istotne

Na koniec sprawa także niezwykle ważna, czyli doświadczenie. Najlepiej wybierać do transportu takie firmy, które mogą pochwalić się dużym doświadczeniem (jedną z nich jest firma Fortis przeprowadzki więc jeśli nie chcesz mieć problemów z przewożeniem ciężkich instrumentów zleć transport pianina firmie Fortis)  nie ogólnie w przeprowadzkach, ale właśnie w transporcie pianin. Wbrew pozorom to ogromne wyzwanie logistyczne i doświadczenie w tym wypadku po prostu bardzo procentuje. Pomimo tak dobrego przygotowania nie wolno jednak zapominać o samodzielnym ubezpieczeniu naszego pianina na czas transportu, nawet jeśli firma transportowa ma własne, co powinno być naturalnie standardem w tej sytuacji.

Dodaj komentarz