Transport

Transport pianina podczas przeprowadzania się do nowego mieszkania

Transport pianina jest bardzo skomplikowany. Oprócz tego, że nasz instrument musi być dobrze zabezpieczony musimy pamiętać również o tym, że jest to element kosztowny i jego zepsucie może nas wiele kosztować.

Jak więc przewieźć nasz ukochany instrument muzyczny i nie narazić do na szwank?

Najlepszym sposobem na to jest wynajęcie odpowiedniej ekipy, która zrobi to za nas.

Przede wszystkim zajmie się zabezpieczeniem pianina czy też innego instrumentu, ponadto wytłumaczy plan działania z przewiezieniem naszego sprzętu i co najważniejsze, dowiezie je w całości na miejsce. Pianino jest bardzo drogie, jego przewożenie musimy zostawić profesjonalistom. Nieodpowiednia ekipa mogłaby narazić je na jakiekolwiek rozstrojenie lub też usterkę. Tak samo jest z innymi dużymi instrumentami, ale też na przykład lodówkami. Przewożenie lodówek jest kwestią sporną, jedni twierdzą, że można to robić na dowolny sposób, inni, że tylko w pionie. Ile osób tyle rożnych zdań, jednak najlepiej poszukać o tym informacji u samego producenta. Wiadomo, jak ważną rzeczą jest lodówka, więc trzeba dobrze ją przygotować do transportu.

Rzecz dzieje się zupełnie inna niż w przypadku pianina, tutaj nie mamy instrumentu, ale sprzęt ciężki, który musi służyć jeszcze przez jakiś czas. Przeprowadzki nie są łatwe, bardzo często gubimy masę rzeczy, bo źle się do tego przygotowujemy. Zamieszanie jakie temu towarzyszy wcale nie sprzyja nam, ale chaosowi. Jak wiadomo, wszystko umieszczone w pudłach jest nie do znalezienia. Czasami nawet jeśli wprowadzimy się do nowego mieszkania to i tak musimy trzymać rzeczy w kartonach, gdyż opóźnia się zakup mebli, lub też najwyraźniej nie stać nas na ich kupno przez pewien czas. W takich wypadkach nie jest wcale łatwo. Rzeczy, które są pomieszane w różnych kartonach niszczą się, a my nie możemy nic na to poradzić, tylko czekać na zakup mebli. Wiadomo, że nie trzeba mieć wszystkiego od razu, ale skoro zdajemy sobie sprawę z tego, że nie będziemy mieli gdzie trzymać wszystkich naszych rzeczy to powinniśmy je przebrać i być może niektórych się pozbyć. Bardzo często po przeprowadzce dochodzimy do wniosku, że większość, lub niektóre tylko rzeczy nie są nam potrzebne. Czy warto więc było wnosić je na któreś z kolei piętro, żeby teraz zaistniała możliwość wyrzucenia ich? Przemyślane przeprowadzki są o wiele łatwiejsze.

Dodaj komentarz