Transport

Wynajęcie firmy przeprowadzkowej = mniej stresu i pracy?

Wydaje nam się, że przeprowadzka nie może być trudna. Spakować się, przewieźć rzeczy, rozpakować i koniec. W rzeczywistości są to najtrudniejsze czynności. Przy pakowaniu musimy pamiętać o zachowaniu otwartego umysłu, aby nie spakować zbyt dużo ciężkich rzeczy do kartonu, nie włożyć lekkich pod ciężkie, czy też po prostu nie przepakować kartonu. Wbrew pozorom bardzo łatwo to zrobić, przez co karton ulega zniszczeniu, a wraz z nim jego zawartość. Pakowanie musi odbywać się systematycznie. Każdy karton najlepiej opatrzyć nazwą pomieszczenia, do którego trzeba go zanieść. Jak dowiedzieliśmy się z serwisu u przeprowadzkach, arto również umieścić tam szczegół, który przypomni nam co znajduje się w kartonie bez potrzeby rozcinania go. Unikniemy w ten sposób wyjmowania latem grubych swetrów, bo na kartonie było napisane, że to ubrania.

Oprócz tego zaoszczędzimy sobie przenoszenia kartonów z kąta w kąt, gdyż będą zaniesione do odpowiedniego pomieszczenia. Przewóz naszych pakunków najlepiej pozostawić profesjonalistom. Oni wiedzą najlepiej jak ułożyć wszystko w samochodzie, aby nic się nie zniszczyło. Przewóz luster czy też wartościowych przedmiotów o różnych kształtach może być dla nas kłopotliwa, oni jednak poradzą sobie z tym znakomicie. Na kartonach, w których znajduje się szkło należy umieścić taka informację. Pozwoli to pracownikom na szczególne traktowanie takiego kartonu, gdyż nie chcemy przecież stracić naszych ulubionych szklanek czy też talerzy. Wracając do przewożenia naszym rzeczy, warto zwrócić uwagę na to, aby meblami zajęli się specjaliści.

Bywa, że meble są najbardziej kłopotliwe, dlatego profesjonaliści na pewno poradzą sobie z tym lepiej. Przeprowadzka zawsze jest związana z dużym stresem, nie powiększajmy więc go sobie zaprzątaniem głowy o meble, zostawmy to ekspertom. Rozpakowywanie nie jest wcale najmilszym elementem całej przeprowadzki. Niestety często zdarza się tak, że brakuje nam miejsca na wiele rzeczy, niektórych nie da się w ogóle znaleźć, a odnajdują się w pudelkach, w których wcale nie powinny leżeć.

Zapobieganie takim sytuacjom nie zawsze jest możliwe, a szkoda, bo ułatwiłoby walkę z przeprowadzkami.

Dodaj komentarz